Úklid domácnosti - získej nabídky úklidu domácnosti do pár minut

Úklid domácnosti

3 kroky k úklidu...

1. krok - co a kde?

Je to jednoduché a ... ZDARMA!

sepiš požadavky

obratem dostaneš nabídky

vyber si tu nejlepší

po úklidu firmu ohodnoť

Vybíráme z 2840 úklidových firem.

Úklid domácnosti - rady a tipy 1.

Rozhodli jste se využít služeb úklidové firmy k tomu, aby váš dům či byt udržovala stále v čistotě a pořádku? To je rozhodně správná volba, protože vám zbude podstatně více času na jinou práci či rekreační aktivity. Ovšem než se firma pustí do práce, měli byste nějak specifikovat své požadavky na úklid domácnosti. Podle toho bude možné přesně domluvit čas návštěvy úklidového pracovníka tak, aby vše stihl v době, po kterou například nebudete doma, nebo vám nebude vadit jeho pohyb po domácnosti.

Co od vás úklidová firma bude chtít vědět?

Když si objednáváte úklid domácnosti, měli byste firmě sdělit například to, jaké povrchy se v jednotlivých místnostech nacházejí. Pro přípravu na úklid a zejména pořízení vhodných čisticích prostředků je to v podstatě nezbytné. Jen díky tomu mohou uklidit všechny vaše podlahy tak, aby se jen leskly. Například plovoucí podlahu umyjí přípravkem speciálně určeným pro tento povrch. Také dřevěným podlahám, dlažbám či kobercům věnují maximální možnou péči.

Nesmíte opomenout zmínit také to, zda se ve vaší domácnosti nacházejí nějaká volně puštěná zvířata. Důležité je informovat úklidovou firmu především o kočkách, psech nebo papoušcích. V takovém případě bude určitě nutné věnovat větší pozornost a hlavně více času úklidu pohovek, koberců a podobných věcí, ze kterých jdou chlupy, peří nebo jiné nečistoty špatně pryč.

Pokud jste se již domluvili na všech vašich požadavcích, můžete se spolehnout na to, že úklid domácnosti proběhne rychle a kvalitně. Vám to ušetří několik hodin práce a hlavně nervů, které si můžete díky odborné pomoci úklidové firmy léčit například při sportovní nebo kulturní aktivitě, do které se v tomto volném čase můžete pustit.

 Úklid domácnosti - rady a tipy 2.

Každý, kdo si někdy objednal úklidové služby pro svou vlastní domácnost, řešil určitě otázku toho, zda být či nebýt v době těchto prací přítomen. Samozřejmě za vás nemůžeme rozhodnout, která z variant vám bude více vyhovovat. Alespoň vás tedy seznámíme s některými klady a zápory obou možností.

Důvody, proč lidé chtějí být přítomni u úklidu

 

  1. Strach z krádeží

Lidé, kteří si objednávají úklid domácnosti, často řeší, zda je bezpečné vpustit někoho do svého domu či bytu bez dohledu. Musíte si ovšem uvědomit, že firma okrádající své zákazníky by se na trhu asi dlouho neudržela. Při výběru kvalitní firmy se tedy drobných krádeží obávat nemusíte. Pokud přeci jen chcete mít nějakou jistotu, sepište seznam cenností a ten si nechte od uklízejícího podepsat. Pro váš klid to bude .

  1. Obavy z poškození majetku

Vlastníte obrazy s vyšší hodnotou? Nachází se v některé polici porcelán, ke kterému se váží vaše vzpomínky, a neradi byste o něj přišli? Na tyto věci stačí úklidovou firmu upozornit a jejich přesné umístění ukázat uklízečce / uklízeči, který k vám bude poslán. Okolo těchto věcí se pak budou pohybovat s maximální opatrností a věřte, že se jich úklid domácnosti nijak negativně nedotkne.

Nestarejte se o úklid a užívejte si volna

Sepsali jste seznam cenného majetku? Informovali jste úklidovou firmu o tom, na co si mají dávat pozor? Potom se už vůbec o nic nestarejte a přenechte všechno na nich. Nejlépe bude, když si domluvíte, aby úklid domácnosti probíhal v době, během které vy budete v práci. Vrátíte se tak do naklizeného bytu a nebudete se muset starat o nic jiného, než jak využít svůj volný čas. Uvidíte, že za chvíli si na práci cizích lidí ve vašem domově zvyknete a budete si říkat, proč jste se pro využití úklidových služeb nerozhodli už dříve.     Úklid domácnosti - rady a tipy 3.

Úklid není jen o tom, urovnat věci v domácnosti tak, aby se návštěva při příchodu nezděsila. Podstatné je zejména to, aby pečlivě provedený úklid domácnosti odstranil z bytu všechen prach a skrytou špínu, ve které se drží různé bakterie. Pokud nejste profesionálové nebo nemáte na úklid mnoho čau, doporučujeme vám využít služeb úklidové firmy. Jedině tak se zbavíte veškerých nečistot, které mohou způsobovat níže popsané alergie a nemoci z prachu.

Roztoči

Jak určitě víte, velká část prachu pochází ze zbytků staré lidské kůže, vlasů a podobně. To je ideální prostředí pro výskyt a rozmnožování roztočů. Tito mikroskopičtí tvorové jsou poměrně nebezpeční. Pokud byste se velmi často nacházeli v prostředí, v němž se jich vyskytuje příliš mnoho, mohly by se u vás začít projevovat nejrůznější alergie. Abyste tomu zamezili, nesmíte podceňovat pravidelné praní ložního prádla, zametání prachu a vytírání kvalitními mycími prostředky.

Vzduchem přenosné bakterie

Svět je plný bakterií a některé z nich mohou u člověka s oslabenou imunitou vyvolat nepříjemné nemoci. Tyto bakterie se nacházejí i v prachu, který máte u sebe doma. V případě jeho rozvíření jej začnete vdechovat a problém může být na světě. Bakterie meningokoka či chlamydie může totiž u člověka, který není právě v nejlepší kondici, rozpoutat v krajním případě i těžko léčitelné onemocnění mozku. Je tedy lepší mít se před nimi na pozoru a úklid domácnosti nepodceňovat.

Jak už jsme se tedy zmínili výše, doporučujeme vám využití služeb úklidové firmy. Díky zkušenostem a kvalitnímu vybavení odstraní veškerý prach a bakterie či jiné mikroskopické živočichy v něm ukryté. Váš domov pak bude zářit čistotou a vy se nebudete muset obávat žádných alergií ani jiných zdravotních problémů, které by měly nečistoty na svědomí.

 Úklid domácnosti - rady a tipy 4.

Lidé v Čechách doposud nejsou příliš zvyklí na to, aby jim doma uklízela nějaká firma. Často se tedy stává, že ještě před samotným příchodem pracovníka úklidové firmy většinu věcí sami urovnají, aby se před ním necítili jako bordeláři. To je ale opravdu zbytečné. Úklidovou firmu vážně nezajímá, v čem jste doposud žili. Je samozřejmé, že například vytížený manažer nemá čas na úklid domácnosti typu zametání, utírání prachu a podobně. Právě kvůli tomu tam jsou a za to si je platíte.

Neuklízejte, jen posbírejte své osobní věci  

Samozřejmě ne všechny věci musí úklidová firma vidět. Asi je příliš nenadchnete tím, když se vám po bytě budou válet hygienické vložky, které už měly dávno skončit v koši. Také je prosím nenuťte koukat na vaše špinavé spodní prádlo. Je přeci jen otázkou vteřin tyto věci posbírat a vyhodit či dát do koše na špinavé prádlo. Ušetříte si tím trapné chvilky, kdy by se pracovník úklidu musel při vysvětlování vašich požadavků na tento nepořádek dívat.

O další nepořádek už se rozhodně starat nemusíte. Úklidová firma se ho zbaví za vás. Pokud o to budete mít zájem, mohou vám perfektně vysmýčit podlahy, nablýskat okna nebo setřít prach i z míst, na která byste si vy sami ani nevzpomněli. To všechno zahrnuje běžný úklid domácnosti. Vy se během doby jejich práce klidně věnujte čemukoliv jinému. Například můžete být v zaměstnání, na návštěvě u známých nebo se pusťte do nějakých jiných rekreačních aktivit.

Příprava na úklid by se tedy rozhodně neměla přehánět. Uvidíte, že brzy si na přítomnost cizích lidí ve vašem domově zvyknete a vůbec vám nepřijde divné, že veškerý nepořádek za vás uklízí někdo jiný. Na příjemné věci se totiž zvyká opravdu rychle a zas tak moc takovéhle pohodlí nestojí. Úklid domácnosti si může dovolit téměř každý.